Przed nami 7. seria spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. Czekają nas ciekawe spotkania w Kobierzycach, Białymstoku i Markach. Liderzy zagrają w outsiderami.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się spotkania w Kobierzycach i Markach, gdzie zagrają ze sobą sąsiedzi w ligowej tabeli. KS Badminton Kobierzyce podejmować będzie drużynę z Poznania, która w ostatnich kolejkach sprawiła niespodziankę zdobywając punkty na gorącym terenie. Gospodarze, którzy plasują się na 5. pozycji w tabeli nawet w przypadku potknięcia i porażki mogą być spokojni o swoje miejsce. Natomiast dla ekipy Rafała Hawla potencjalne zwycięstwo traktowane będzie jak wygrana za cztery punkty, bo poznanianie zbliżą się do rywali na dystans dwóch oczek.

Mecz w Kobierzycach będzie transmitowany w TVP Sport, we wtorek 23 kwietnia. Start o godz. 15.00
Bezpośredni link do transmisji w LIVE Streamingu – KLIKNIJ

Podobne spotkanie o porównywalnym znaczeniu odbędzie się w podwarszawskich Markach, gdzie beniaminek WWL Badminton Marcovia Marki podejmie innego beniaminka Pulslift Nike Suchedniów. Wyżej w ligowej tabeli z dwupunktową przewagą plasują się goście, a więc dla gospodarzy będzie to arcyważne spotkanie, które może dać im bezpośredni kontakt i możliwość walki o pewne utrzymanie i środek tabeli. To spotkanie zakończy siódma kolejkę, ale zanim to nastąpi zobaczymy w akcji lidera i wicelidera, którzy rozegrają swoje mecze dzień wcześniej.

Siódma serię spotkań rozpocznie pojedynek w Krakowie, w którym zobaczymy AZS AGH Kraków i wicelidera oraz aktualnego mistrza kraju ABRM Warszawa. „Czerwona latarnia” jest skazana na pożarcie przez głodnych punktów badmintonistów z Warszawy. Sytuacja AZS AGH jest katastrofalna, bowiem po sześciu spotkaniach ekipa Krzysztofa Hodura zgromadziła na swoim koncie zaledwie trzy punkty. Widmo spadku z LOTTO Ekstraligi zajrzało w oblicza krakowian już w czwartej kolejce po porażce z KS Badminton Kobierzyce na swoich kortach. Zdecydowanym faworytem tego meczu jest drużyna Adama Cwaliny.

Lidera ligowej tabeli SKB Litpol Malow Suwałki wybiera się w poniedziałek 22 kwietnia do Łodzi, by sprawdzić drużynę Przemysława Wachy AZS Uniwersytetu Medycznego. Łodzianie, co naturalne, nie są faworytem tego meczu, ale w decydującej fazie sezonu zasadniczego muszą szukać punktów nawet w takich spotkaniach. Przed ostatnia pozycja w tabeli nie jest z pewnością satysfakcjonującym miejscem dla łódzkich akademików, ale to efekt kilku niefrasobliwych pojedynków, w których ekipa z Łodzi straciła pewne punkty. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.30 w hali łódzkiego Uniwersytetu Medycznego i zakończy pierwszy dzień ligowych zmagań.

Drugiego dnia, oprócz wspomnianych pojedynków w Kobierzycach i Markach, obejrzymy mecz w Białymstoku, gdzie miejscowy Hubal, trzecia drużyna w tabeli podejmie bezpośredniego sąsiada Unię Bieruń. Białostoczanie mają trzypunktowa przewagę nad ekipą ze Śląska i ze spokojem patrzą na końcówkę sezonu zasadniczego. Z kolei Unia wciąż walczy o wejście do Play-Off, a goni ją ekipa z Dolnego Śląska. Aby myśleć o pewnym awansie do strefy medalowej, musi wygrać z Hubalem, co będzie bardzo ciężkie, ale nie niemożliwe.

Harmonogram 7. kolejki LOTTO Ekstraligi

22 kwietnia
17:00 AZS AGH Kraków – ABRM Warszawa YOU TUBE
19:30 AZS UMed Łódź – SKB Litpol-Malow Suwałki YOU TUBE


23 kwietnia
15:00 KS Badminton Kobierzyce – Badminton Academy Hawel TVP SPORT
17:30 Hubal Białystok – Unia Bieruń YOU TUBE
20:00 WWL Badminton Marcovia Marki – Pulslift Nike Suchedniów YOU TUBE

Leave a comment

Polski Związek Badmintona

Ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 2
01-943 Warszawa
NIP: 113-03-54-760
KRS: 0000061704
REGON: 00086662700000

Kontakt

Komisarz Ligi Marek Krawczyk
Telefon: +48 884 750 770
E-mail: m.krawczyk@pzbad.pl

Michał Langer
Dyrektor Ekstraligi Badmintona

mail: m.langer@pzbad.pl

 

Wpłaty

Rachunek bankowy Polskiego Związku Badmintona:
Santander Bank Polska
Polski Związek Badmintona
46 1090 1014 0000 0001 0795 0017
SWIFT CODE: WBK PPL PP XXX

Dla mediów

informacje prasowe i komunikaty
prosimy przesyłać na adres:
ekstraliga@pzbad.pl

Do informacji i komunikatów należy
załączać zdjęcia i materiały wizerunkowe
w wysokiej rozdzielczości.