Badmintoniści Hubala Białystok zgodnie z przewidywaniem pokonali beniaminków WWL Badminton Marcovia Marki w wyjazdowym spotkaniu. Mistrzowie Europy z roku 2022 zdobyli komplet punktów.

Spotkanie Hubala Białystok, ubiegłorocznego wicemistrza Polski i zwycięzcy Klubowych Mistrzostw Europy w sezonie 2022, z WWL Badmintona Marcovia Marki, transmitowane na żywo w TVP Sport miało kilka ciekawych momentów, ale to białostoczanie byli zdecydowanym faworytem i przeważali w większości pojedynków. Więc wygrana Hubala nie dziwi.

W pierwszym pojedynku mogło dojść do niespodzianki, bo gra podwójna z udziałem Mateusza Danielaka i Marcina Nowaka, którzy podejmowali Pawła Śmiłowskiego i Roya Enogata zakończyła się minimalnym zwycięstwem gości w trzecim secie 15:14. Z kolei na drugim korcie Maria Stoliarenko i Agnieszka Wojtkowska bez większych problemów poradziły sobie z deblem gospodarzy Anastasia Alymova, Ida Wiśniewska.

W grach singlowych niespodzianek również nie było, choć w pojedynku Michała Walentka z Krzysztofem Jakowczukiem obserwowaliśmy dobrą grę obu badmintonistów, niestety przerwaną kontuzją zawodnika gospodarzy. Podobnie w drugiej grze pojedynczej, choć trzymającej w napięciu do samego końca. Weronika Górniak ostatecznie pokonała Anastiasię Volkovą w trzech setach.

Jedyny punkt dla gospodarzy zdobyła Anastasia Alymova, która w trzysetowej walce pokonała rodaczkę Marię Stoliarenko.

Białosrtocki mikst Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska bez większych problemów pokonał parę gospodarzy Marcin Nowak/Ida Wiśniewska, a w ostatnim pojedynku Roy Enogat wygrał z Mateuszem Danielakiem

WWL Badminton Marcovia Marki – Hubal Białystok 1:6
Mateusz Danielak/Marcin Nowak – Paweł Śmiłowski/Roy Enogat 8:15, 15:10, 14:15
Maria Stoliarenko/Agnieszka Wojtkowska – Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska 12:15, 9:15
Michał Walentek – Krzysztof Jakowczuk 10:13 zrezygnował
Anastasia Volkova – Weronika Górniak 15:14, 13:15, 12:15
Anastasia Alymova – Maria Stoliarenko 15:13, 10:15, 15:14
Marcin Nowak/Ida Wiśniewska – Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska 7:15, 10:15
Mateusz Danielak – Roy Enogat 14:15, 15:12,