Spotkanie zamykające 7. kolejkę LOTTO Ekstraligi uznane zostało przez wielu obserwatorów jako mecz za podwójną stawkę punktową. Sąsiadujące ze sobą zespoły stoczyły ze sobą pasjonujący pojedynek.

Walkę o punkty w meczu w Markach rozpoczęły tradycyjnie deble. I były to znakomite pojedynki, zarówno wśród pań, jak i panów. Anastasia Alymova i Magdalena Witek były teoretycznie faworytkami starcia z Marią Koriaginą i Julią Piwowar, ale ostatecznie to zawodniczki gości zaliczyły punkt na swoją korzyść. Pokonały marecki debel po trzech setach i goście objęli prowadzenie.

Na korcie obok w tym samym czasie trwał pasjonujący pojedynek mężczyzn, który z kolei wygrali gospodarze. Za to dwa ostatnie sety tego starcia zakończyły się wynikiem 15:14, co dodatkowo zwiększyło napięcie i emocje towarzyszące walce. Mateusz Danielak i Marcin Nowak okazali się mocniejsi psychicznie od Adriana Dziółko i Igora Jaska.

Pojedynki singlowe rozpoczęły Anastasia Volkova i Eleni Christodoulou oraz Michał Walentek i Jan Wilczak. Cypryjka Christodoulou bez większych problemów poradziła sobie z ukraińską zawodniczką WWL Anastasią Volkovą, za to na drugim korcie niespodziewanie z Michałem Walentkiem wygrał będący w znakomitej dyspozycji Jan Wilczak i nieoczekiwanie zrobiło się 3:1 dla gości.

Aby myśleć o zwycięstwie lub nawet punkcie, gospodarze musieli wygrać dwa kolejne single. Naprzeciw siebie stanęli Mateusz Danielak i Adrian Dziółko i dwie Ukrainki Anastasia Alymova i Maria Koriagina. Jako pierwsze rozstrzygnęły swój pojedynek panie. Gra była niezwykle zacięta, trzysetowa. Ostatecznie to Alymova wygrała 2:1, a dwa ostatnie sety zakończyły się wynikiem 15:14.

Wśród panów również walka była zacięta, ale ostatecznie zwyciężył Adrian Dziółko, bowiem pojedynek z powodu kontuzji poddał Mateusz Danielak. Zrobiło się 4:2 i jasne było, że to Pulslift wygra to spotkanie.

Punkt dla gospodarzy uratował masrecki mikst. Magdalena Witek i Marcin Nowak pokonali w ostatnim starciu Igora Jaska i Julię Piwowar.

WWL Badminton Marcovia Marki – Pulslift Nike Suchedniów 3:4
Mateusz Danielak/Marcin Nowak – Adrian Dziółko/Igor Jasek 11:15, 15:14, 15:14
Anastasia Alymova/Magdalena Witek – Maria Koriagina/Julia Piwowar 15:5, 13:15, 14:15
Michał Walentek – Jan Wilczak 9:15, 14:15
Anastasia Volkova – Eleni Christodoulou 6:15, 8:15
Mateusz Danielak – Adrian Dziółko 15:9, 13:15, 4:8 ret.
Anastasia Alymova – Maria Koriagina 15:11, 14:15, 15:14
Marcin Nowak/Magdalena Witek – Igor Jasek/Julia Piwowar 15:6, 15:12