Za nami 2. kolejka LOTTO Ekstraligi Badmintona. Tabelę otwiera SKB Litpol-Malow Suwałki, a bez punktów po dwóch spotkaniach pozostają zespoły z Poznania i Kobierzyc. Zobaczmy jak kształtuje się krajobraz po drugiej serii spotkań rozgrywek.

Drugą kolejkę spotkań rozpoczął mecz w Krakowie, gdzie miejscowy AZS AGH – najdłużej grająca ekipa na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce – podejmowała SKB Litpol-Malow Suwałki. Zdecydowanym faworytem spotkania była ekipa z Suwałk, która, zgodnie z przewidywaniami rozgromiła zespół gospodarzy 7:0. Spotkanie było najkrótszym spektaklem, jaki obserwowaliśmy w 2. serii spotkań LOTTO Ekstraligi.

Suwalczanie potrzebowali nieco ponad godzinę, by pokonać AZS AGH we wszystkich pojedynkach. Swoisty rekord ustanowił Mikołaj Szymoanowski, który w dwóch setach pojedynku z Janem Lewandowskim stracił zaledwie trzy punkty wygrywając 15:3 i 15:0, a Anastasija Khomich grając w ekipie z Suwałk zaliczyła najszybsze zwycięstwo, bo w zaledwie 13 minut w pojedynku z doświadczoną Dominiką Guzik-Płuchowską.

Po tym spotkaniu suwalczanie awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

W drugim meczu kolejki w Łodzi miejscowy AZS Uniwersytet Medyczny Łódź podejmował Pulslift Nike Suchedniów. Spotkanie było niezwykle ważne dla obu ekip. W inauguracyjnej kolejce tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraligi zarówno AZS, jak i Pulslift Nike uległy swoim przeciwnikom. Łodzianie urwali punkt zespołowi z Bierunia, ale porażka w pierwszej kolejce była tym dotkliwa, że poniesiona na własnym terenie. Z kolei młody i ambitny zespół Pulsliftu Nike uległ na inaugurację mistrzom Polski z Warszawy i chciał za wszelką cenę zrehabilitować się właśnie w Łodzi.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące, choć zakończone dość sporą różnicą punktów na rzecz ekipy z Suchedniowa. Młoda i ambitna drużyna beniaminków pokonała doświadczony AZS UMed, i dopisała do swojego dorobku trzy oczka.

W Kobierzycach spotkały się drużyny KS Badminton i Hubala Białystok. Faworytem tego meczu był zespół z Białegostoku i to on zainkasował trzy punkty, choć blisko było niespodzianki. Spotkanie otworzyły pojedynki gier podwójnych kobiet i mężczyzn. Po obu stronach stanęły naprzeciw siebie doświadczone pary, choć faworytami obu gier byli bez wątpienia białostoczanie. O ile w pojedynku kobiet Mariia Stoliarenko i Wiktoria Dąbczyńska z Hubala bez większych problemów pokonały Aleksandrę Goszczyńską i Jessikę Orzechowicz, o tyle w grze podwójnej mężczyzn obserwowaliśmy niezwykle emocjonujący i zacięty pojedynek, ale zakończony po dwóch setach. Wygrali gospodarze, Łukasz Cimosz i Matej Hubacek, którzy nieoczekiwanie pokonali Michała Rogalskiego i Arkadiusza Dydyńskiego.

ZOBACZ ZAPIS SPOTKANIA W TVP SPORT

Osłabiony brakiem Pawła Śmiłowskiego i Lucasa Corvee Hubal zdołał jednak przechylić szalę zwycięstwa w całym meczu na swoją stronę, ulegając w dwóch pojedynkach gospodarzom. Trzy punkty zgodnie z planem powędrowały do Białegostoku.

Łatwe punkty zdobyli w Poznaniu badmintoniści ABRM Warszawa, którzy zagrali z Badminton Academy Hawel. Wygrana mistrza Polski 6:1 była przekonująca, ale pewnym zaskoczeniem okazała się wygrana niezwykle doświadczonego, ale już wiekowego Rafała Hawla z młodziutkim Mateuszem Golasem, srebrnym medalistą tegorocznych juniorskich turniejów Denmark Open, All England czy Polish Open U19. Rafał Hawel pokazał klasę i jak za dawnych lat punktował przeciwnika. Wygrał 2:1 i dał swojej drużynie jedyny punkt w spotkaniu z mistrzem kraju.

Wreszcie w meczu kończącym 2. kolejkę spotkań LOTTO Ekstraligi spotkały się ekipy Unii Bieruń i WWL Badminton Marcovia Marki. Oba zespoły miały ochotę zainkasować pełną pulę punktową, co udało się ostatecznie gospodarzom. Mecz był niezwykle zacięty. Dwa punkty dla przyjezdnych zdobyli debel Mateusz Danielak/Marcin Nowak oraz Anastasia Alymova. A w trzech grach, deblu kobiet, singlu mężczyzn oraz singlu kobiet pojedynki zakończyły się po trzech setach.

Okrasą tego spotkania był pojedynek Maksymiliana Danielaka i Mateusza Danielaka. Bracia występujący w obu zespołach po raz pierwszy w karierze zagrali przeciwko sobie. Górą był młodszy z badmintonistów, Maksymilian, który pokonał Mateusza w trzech setach. Pojedynek ten trwał najdłużej w całej kolejce, jeśli chodzi o starcia męskich singlistów.

ZOBACZ POJEDYNEK BRACI DANIELAKÓW

Po 2. kolejce spotkań LOTTO Ekstraligi liderem tabeli sezonu zasadniczego jest SKB Litpol-Malow Suwałki, który z kompletem punktów plasuje się na pierwszym miejscu. Po sześć punktów mają również Hubal Białystok i ABRM Warszawa, które zajmują drugie i trzecie miejsce. Swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie zaliczyła ekipa z Suchedniowa i to w wyjazdowym meczu na ciężkim terenie w Łodzi. Bez punktów po dwóch kolejkach są KS Badminton Kobierzyce oraz Badminton Academy Hawel.

3. seria spotkań odbędzie się 20 i 21 listopada.