W drugim spotkaniu inauguracyjnej kolejki Ekstraligi obserwowaliśmy zespoły KS Badminton Kobierzyce oraz WWL Badmintona Marcovię Marki. Lepsi po raz kolejny okazali się goście, którzy podobnie jak w minionym sezonie wywieźli punkty z Dolnego Śląska.

W ubiegłorocznych rozgrywkach WWL Marcovia wygrała w Kobierzycach 4;3. Tym razem podopieczni Mykoly Shkliaieva bez większych problemów wywieźli z Kobierzyc komplet punktów wygrywając 5:2. Wzmocniony przed sezonem zespół z Marek zaliczył znakomita końcówkę spotkania, pokonując gospodarzy w trzech pojedynkach.

Pierwszy punkt w tym meczu zdobyli badmintoniści z Kobierzyc. Transfer doświadczonego Rafała Hawla do ekipy z Dolnego Śląska miał zapewnić punkty w dwóch pojedynkach. Plan się ziścił tylko połowicznie, bowiem w parze z Łukaszem Cimoszem były reprezentant kraju zdobył dla nowego klubu pierwszy punkt w tym meczu.

Jednak ściągnięte również przed sezonem Magdalena Świerczyńska i Katerina Zuzakova nie dały rady nowym nabytkom Marek Marii Koriaginej i Dominice Kwaśnik i było 1:1. W trzeciej grze to zespół gości objął prowadzenie, po łatwym pojedynku młodziutkiej Anastasii Alymovej z Mariola Hawel. Młoda Ukrainka w pierwszym secie pokonała przeciwniczkę nie tracąc punktu.

Z kolei w czwartym pojedynku lepszy od starszego z braci Danielaków, Mateusza, okazał się ściągnięty przed startem ligi Fin Kalle Koljonen. Finalista Polish Open sprzed roku gładko pokonał rywala, z kolei w kolejnej grze Rafał Hawel uległ Maksymilianowi Danielakowi po 44 minutowej walce i …otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Ten pojedynek otworzył drogę do zwycięstwa gościom.

W kolejnej grze Maria Koriagina pokonała Katerinę Zuzakovą i jasne było, że WWL Marcovia wygra to spotkanie. O całą pulę zawalczyli Marcin Nowak i Dominika Kwaśnik, którzy pokonali Kalle Koljonena i Magdalenę Świerczyńską i Marcovia pokonała Kobierzyce 5:2.

KS Badminton Kobierzyce – WWL Badminton Marcovia Marki 2:5
Łukasz Cimosz/Rafał Hawel – Maksymilian Danielak/Mateusz Danielak 14:15, 15:11, 15:10
Magdalena Świerczyńska/Katerina Zuzakova – Maria Koriagina/Dominika Kwaśnik 13:15, 15:14, 10:15
Mariola Hawel – Anastasiia Alymova 0:15, 3:15
Kalle Koljonen – Mateusz Danielak 15:7, 15:7
Rafał Hawel – Maksymilian Danielak 14:15, 15:11, 7:15
Katerina Zuzakova – Maria Koriagina 9:15, 7:15
Kalle Koljonen/magdalena Świerczyńska – Marcin Nowak/Dominika Kwaśnik 13:15, 14:15