[vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Aktualności” use_theme_fonts=”yes” el_class=”dot-before-header”][vc_single_image image=”10912″ img_size=”full”][vc_custom_heading text=”Gwiazdy sezonu 2021/2022″ use_theme_fonts=”yes” el_class=”line-before-header”][/vc_column][vc_column][vc_column_text]Do startu nowego sezonu Lotto Ekstraligi Badmintona pozostały zaledwie 2 dni. Z tej okazji prezentujemy kolejną zapowiedź startu rywalizacji: poznajcie zawodników, którzy wskazywani są jako najjaśniejsze akcenty naszej ligi.

Zacznijmy więc od graczy zespołu aktualnego Mistrza Polski: UKS Hubala Białystok. Do drużyny z województwa podlaskiego dołączyła niezwykle utalentowana zawodniczka Jordan Hart, która na swoim koncie ma m.in. 7 tytułów w turnieju Welsh National Championship, zwycięstwa w turniejach na Jamajce, Łotwie i wielu międzynarodowych turniejach w Polsce. Wśród zawodników, którzy zapewnili Hubalowi Mistrzostwo nie sposób nie wymienić chociażby Adriana Dziółko, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej mężczyzn.

W drużynie Wicemistrzów poprzedniego sezonu, SKB Litpol-Malow Suwałki, największymi gwiazdami są Łukasz Moreń, złoty medalista m.in. turniejów w Polsce, Bułgarii i Szwajcarii, a także Michał Łogosz, olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, brązowy medalista mistrzostw Europy w drużynie mieszanej.

Nie sposób nie wymienić także zawodnika AZS UMED Łódź, Przemysława Wachy, dwukrotnego brązowego medalistę mistrzostw Europy, olimpijczyka z Aten, Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro.

Bardzo ciekawych wzmocnień dokonała także drużyna ABRM Warszawa. Do stołecznego zespołu dołączyli Pablo Abian i Evgeniya Kosetskaya, którzy w światowym rankingu World Tour Rank zajmują odpowiednio 14 (singiel mężczyzn) i 22 (singiel kobiet) miejsce.

A może gwiazdą nadchodzącego sezonu zostaną przedstawiciele któregoś z pozostałych klubów? Aspirujących do tego tytułu na pewno jest wielu, wśród nich z pewnością m.in. Dawid Perkowski z OSSM-SMS Białystok, Joanna Podedworny z Unii Bieruń,  Rafał Hawel z CT Areny Hawel z Poznania czy czeska zawodniczka beniaminka Ekstraligi, Sharleen Van Coppenolle.

Nowy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie – zapraszamy do kibicowania![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”100px”][/vc_column][/vc_row]

Polski Związek Badmintona

Ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 2
01-943 Warszawa
NIP: 113-03-54-760
KRS: 0000061704
REGON: 00086662700000

Kontakt

Komisarz Ligi Marek Krawczyk
Telefon: +48 884 750 770
E-mail: m.krawczyk@pzbad.pl

Michał Langer
Dyrektor Ekstraligi Badmintona

mail: m.langer@pzbad.pl

 

Wpłaty

Rachunek bankowy Polskiego Związku Badmintona:
Santander Bank Polska
Polski Związek Badmintona
46 1090 1014 0000 0001 0795 0017
SWIFT CODE: WBK PPL PP XXX

Dla mediów

informacje prasowe i komunikaty
prosimy przesyłać na adres:
ekstraliga@pzbad.pl

Do informacji i komunikatów należy
załączać zdjęcia i materiały wizerunkowe
w wysokiej rozdzielczości.