W drugim spotkaniu trzeciej kolejki LOTTO Ekstraligi byliśmy świadkami niezwykle zaciętej walki o punkty w Łodzi. Miejscowy AZS UMed podejmował KS Badminton Kobierzyce.

Spotkanie w Łodzi było nie lada gratką dla badmintonowych kibiców. Zespoły walczące punkt za punkt i pojedynek za pojedynek stoczyły pasjonującą rywalizację godną rozgrywek najwyższego szczebla. Trzy gry. W których wynik rozstrzygnięty został dopiero po trzech setach jest tylko potwierdzeniem, że obie drużyny grały o pełną stawkę.

Pierwszy pojedynek gładko wygrał duet Tymoteusz Malik/Przemysław Wacha, który zaledwie po kwadransie pokonali debel Kacper Górniak/Patryk Kordek. Na drugim korcie dwa razy dłużej trwała batalia damskiego debla w którym Anna Duda i Karolina Władzińska nie sprostały Aleksandrze Goszczyńskiej i Katerinie Tomalovey.

Pojedynkami singlistów oba zespoły podzieliły się po równo bowiem najpierw Viachelsav Yakovlev pokonał po trzysetowym pojedynku Łukasza Cimosza, a Adam Bibik uległ Matejowi Hubackowi. Z kolei Karolina Władzińska, również po trzech setach wygrała z Jessiką Orzechowicz, ale Katerina Tomalova pokonała indywidualną wicemistrzynię Polski Annę Dudę. Stan meczu po dwóch grach podwójnych i czterech pojedynczych brzmiał 3:3. O wyniku i zwycięstwie w całym spotkaniu, choć za dwa punkty, miał zadecydować mikst.

W grze mieszanej zdecydowanie lepsi okazali się goście. Matej Hubacek i Aleksandra Goszczyńska bez większych problemów pokonali ukraińską parę Viachelslav Yakovlev/Polina Tkach i zdobyli czwarty punkt dla zespołu gości.

To pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach drużyny z Kobierzyc, za to trzecia porażka i to na własnym terenie drużyny akademików z Łodzi. Dzięki dwupunktowej zdobyczy ekipa z Dolnego Śląska przeskoczyła AZS UMed Łódż w tabeli, awansując przy tym o dwie pozycje.

AZS UMed Łódź – KS Badminton Kobierzyce 3:4
Tymoteusz Malik/Przemysław Wacha – Kacper Górniak/Patryk Kordek 15:11, 15:9
Anna Duda/Karolina Władzińska – Aleksandra Goszczyńska/Katerina Tomalova 15:9, 14:15, 5:15
Viachelsav Yakovlev – Łukas z Cimosz 15:14, 7:15, 15:6
Adam Bibik – Matej Hubacek 9:15, 6:15
Karolina Władzińska – Jessica Orzechowicz 5:15, 15:11, 15:13
Anna Duda – Katerina Tomalova 11:15, 10:15
Viachelslav Yakovlev/Polina Tkach – Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska 9:15, 12:15