W pierwszym derbowym spotkaniu 5. kolejki LOTTO Ekstraligi Badmintona mistrzowie Polski ABRM Warszawa pokonali WWL Badminton Marcovia Marki w swojej hali.

Poniedziałkowe spotkanie ABRM Warszawa i WWL Badminton Marcovii Marki było pierwszym pojedynkiem derbowym 5. serii spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. We wtorek w kolejnym spotkaniu derbowym zagrają ekipy z Podlasia.

Faworytem meczu w Józefosławiu była ekipa mistrzów Polski, choć badmintoniści WWL oraz ich kibice po cichu liczyli na potknięcie warszawian i zwycięstwo w tym spotkaniu. Wygrana

dawała im nawiązanie kontaktu w walce o pierwszą piątkę tabeli.

Spotkanie rozpoczęli dobrze dysponowani Miłosz Bochat i Szymon Ślepecki, którzy po dwóch setach gładko pokonali duet Marcovii Mateusz Danielak i Marcin Nowak. Obaj badmintoniści gości w pojedynkach singlowych mogli odegrać kluczową rolę dla wyniku, a Mateusz Danielak miał doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu i kto wie czy nie przechylenie szali na stronę WWL.

Na drugim korcie nieoczekiwanie kobiecy debel ABRM Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska uległ Anastasii Alymowej i Magdalenie Witek. Stan meczu brzmiał 1:1. a o kolejnych punktach w spotkaniu miały zdecydować cztery kolejne gry pojedyncze. W pierwszej Joanna Rudna pokonała Anastasję Volkovą. O ile w pierwszym secie zawodniczki grały wyrównany badminton, o tyle w drugim dominacja Rudnej nie podlegała dyskusji.

Czwarty pojedynek spotkania był niezwykle zacięty i mógł stanowić punkt zwrotny spotkania. Mistrz Polski Dominik Kwinta zmierzył się z jednym z liderów ekipy beniaminka Mateuszem Danielakiem. Pierwszy set gładko wygrał Kwinta, ale w drugim musiał uznać wyższość rywala. Przy stanie 1:1 Danielak poczuł wiatr w żagle i bardzo szybko doprowadził do stanu 14:9 w trzeciej odsłonie. I tu, mając aż sześć lotek meczowych …nie zdołał pokonać Dominika Kwinty. Proste błędy bezlitośnie wykorzystane przez mistrza Polski dały zwycięstwo liderowi ABRM. Zamiast remisu, wynik brzmiał 3:1 dla gospodarzy.

Na drugim korcie w tym samym czasie trwał pojedynek Bartosza Krajewskiego z Marcinem Nowakiem. Bardziej doświadczony zawodnik gości wygrał go w dwóch setach. Z kolei szybko, ale po trzech odsłonach swój pojedynek zakończyła zwycięstwem również Zuzanna Jankowska, która stanęła naprzeciw młodej gwieździe ukraińskiego badmintona Anastasii Alymowej.

Ostatnie starcie, mikstów, miało rozstrzygnąć czy mistrzowie Polski sięgną po pełną pulę czy WWL uratuje jeden punkt w tym pojedynku. Mykola Skhliaiev, grający trener gości i Magdalena Witek rozpoczęli pojedynek udanie od zwycięstwa w pierwszym secie, ale doświadczeni Wiktor Trecki i Magdalena Świerczyńska w dwóch kolejnych bez większych problemów zdobyli 15 punktów, notując tym samym kolejny „duży” punkt dla ekipy gospodarzy i ustalając wynik spotkania na 5:2.

ABRM Warszawa – WWL Badminton Marcovia Marki 5:2
Miłosz Bochat/Szymon Ślepecki – Mateusz Danielak/Marcin Nowak 15:9, 15:8
Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska – Anastasia Alymova/Magdalena Witek 13:15, 12:15
Joanna Rudna – Anastasia Volkova 15:14, 15:1
Dominik Kwinta – Mateusz Danielak 15:8, 14:15, 15:14
Bartosz Krajewski – Marcin Nowak 11:15, 14:15
Zuzanna Jankowska – Anastasia Alymova 13:15, 15:17, 15:13
Wiktor Trecki/Magdalena Świerczyńska – Mykola Shkliaiev/Magdalena Witek 14:15, 15:12, 15:10

fot. Jarosław Kisiel

Leave a comment

Polski Związek Badmintona

Ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 2
01-943 Warszawa
NIP: 113-03-54-760
KRS: 0000061704
REGON: 00086662700000

Kontakt

Komisarz Ligi Marek Krawczyk
Telefon: +48 884 750 770
E-mail: m.krawczyk@pzbad.pl

Michał Langer
Dyrektor Ekstraligi Badmintona

mail: m.langer@pzbad.pl

 

Wpłaty

Rachunek bankowy Polskiego Związku Badmintona:
Santander Bank Polska
Polski Związek Badmintona
46 1090 1014 0000 0001 0795 0017
SWIFT CODE: WBK PPL PP XXX

Dla mediów

informacje prasowe i komunikaty
prosimy przesyłać na adres:
ekstraliga@pzbad.pl

Do informacji i komunikatów należy
załączać zdjęcia i materiały wizerunkowe
w wysokiej rozdzielczości.