Przed nami kolejna seria spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. Pierwszego dnia zobaczymy derby Mazowsza, drugiego spotkanie telewizyjne w Suchedniowie i arcyciekawy pojedynek w Białymstoku. Szykuje się kolejna porcja dobrego badmintona.

Piątą serię spotkań LOTTO Ekstraligi otworzy mecz w Bieruniu, gdzie miejscowa Unia podejmie ekipę z Dolnego Śląska KS Badminton Kobierzyce. Zajmując obecnie trzecią lokatę drużyna z Górnego Śląska jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale badmintoniści z Kobierzyc z pewnością łatwo skóry nie sprzedadzą,

W podwarszawskim Józefosławiu aktualny mistrz Polski ABRM Warszawa podejmie inną ekipę z Mazowsza, ligowego beniaminka WWL Badminton Marcovia Marki. Faworytem tego pojedynku jest bez wątpienia młoda ekipa mistrzów kraju, choć derbowe spotkania rządzą się swoimi prawami. Jak będzie? Przekonamy się w najbliższy poniedziałek.

Drugą część piątej serii rozpocznie spotkanie „telewizyjne” w Suchedniowie. Drugi beniaminek LOTTO Ekstraligi, zajmujący obecnie 7. lokatę w ligowej tabeli podejmie najdłużej grający zespół w rozgrywkach ligowych AZS AGH Kraków. Krakowianie są w tym sezonie „czerwoną latarnią” rozgrywek i po czterech seriach mają na koncie zaledwie jeden punkt. Mecz będzie transmitowany na żywo w TVP Sport – kliknij w LINK DO NADCHODZĄCEJ TRANSMISJI

Kolejnym spotkaniem 5. kolejki będzie pojedynek przedostatniej w tabeli ekipy z Poznania, Badminton Hawel Academy z AZS Uniwersytet Medyczny Łódź. Będzie to bezpośrednia potyczka zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli, bowiem łodzianie z identyczną liczbą zdobytych punktów plasują się oczko wyżej od ekipy Rafała Hawla. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

Piątą kolejkę ligi zakończy szlagierowy pojedynek w Białymstoku, gdzie miejscowy Hubal, aktualny wicemistrz Polski podejmie lidera rozgrywek, trzecią ekipę minionego sezonu SKB Litpol-Malow Suwałki. To będzie mecz, który zasługuje na miano hitu 5. kolejki LOTTO Ekstraligi. Cichym faworytem tego spotkania jest zespół z Suwałk, ale aktualny wicelider Hubal na swoim terenie z pewnością będzie chciał zatrzymać punkty za zwycięstwo.

Wszystkie spotkania są relacjonowane w live streamingu na oficjalnym kanale LOTTO Ekstraligi na You Tube.

Zestaw par 5. kolejki:

Poniedziałek, 5 lutego
17:00, Unia Bieruń – KS Badminton Kobierzyce
19:30, ABRM Warszawa – WWL Badminton Marcovia Marki

Wtorek, 6 lutego
15:00, Pulslift Nike Suchedniów – AZS AGH Kraków TVP Sport
17:30, Badminton Academy Hawel – AZS UM Łódź
20:00, Hubal Białystok – SKB Litpol-Malow Suwałki

Leave a comment

Polski Związek Badmintona

Ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 2
01-943 Warszawa
NIP: 113-03-54-760
KRS: 0000061704
REGON: 00086662700000

Kontakt

Komisarz Ligi Marek Krawczyk
Telefon: +48 884 750 770
E-mail: m.krawczyk@pzbad.pl

Michał Langer
Dyrektor Ekstraligi Badmintona

mail: m.langer@pzbad.pl

 

Wpłaty

Rachunek bankowy Polskiego Związku Badmintona:
Santander Bank Polska
Polski Związek Badmintona
46 1090 1014 0000 0001 0795 0017
SWIFT CODE: WBK PPL PP XXX

Dla mediów

informacje prasowe i komunikaty
prosimy przesyłać na adres:
ekstraliga@pzbad.pl

Do informacji i komunikatów należy
załączać zdjęcia i materiały wizerunkowe
w wysokiej rozdzielczości.